KAM NA SKÚTRU

Pokud nevíte, kam na našich skútrech vyrazit a nebo se vám nechce plánovat, přinášíme vám pár tipů na výlet:


Vodní nádrže poblíž Znojma

V blízkosti Znojma se nachází celkem dost míst vhodných ke koupání a byla by škoda zůstat jen na koupališti. Na nejznámější Vranovskou přehradu zde najdete samostatný výlet, ale tento odkazuje spíše na ty menší a méně známe. 

Jen 12 km od Znojma je vodní nádrž Výrovice, která poskytuje pěknou pláž a čistou a teplou vodu. Výhodou je také dostatečné zázemí, včetně moderního penzionu s restaurací. 

Cca 10 km od Výrovic je další vodní nádrž - Horní Dunajovice.  Tam je menší pláž, menší zázemí, ale také příjemná restaurace s občerstvením . 

No a dalších 30 km do Dalešic stojí za to zajet v každém případě. Můžete zde navštívit nejen krásnou přehradu, ale také Dalešický pivovar, který znáte z filmových Postřižin. Pro řidiče tam mají skvělou limonádu a kuchyně je také výborná. 

Po cestě zpět se můžete zastavit ještě u vodní nádrže Jevišovice, kde když jsem byl naposled, tak mi trošku přišlo, jako by se tam před 15 lety zastavil čas, ale koupání bylo fajn. A také stojí za to se stavit na Jevišovickém zámku. 

Celková délka výletu je 106 km. 

Zde je mapa trasy. 


Vranov a okolí

Projížďka na skútru po okolí Vranova je krásná v každém ročním období. 

Vranov nad Dyjí je krásná historická obec se spoustou restaurací a romantickým zámkem na kopci nad Vranovem. V létě doporučujeme navštívit také pláž na Vranovské přehradě. 

10 km za  Vranovem ve směru na Bítov se hned u silnice skrývá zřícenina hradu Cornštějn. Památkový úřad do této zříceniny nedávno investoval docela dost peněz na opravy a navíc jsou z ní krásné vyhlídky na meandry Dyje. 

A z Cornštejna už je to jen kousek do Bítova, kde je další krásný hrad, který stojí za návštěvu. Určitě vám můžu doporučit absolvovat i některou z prohlídkových tras. Hrad Bítov má skvělé exponáty i zajímavou historii. No a když už budete v Bítově, tak se nezapomeňte stavit v Hasičském minipivovaru, kde vaří výborné pivo i skvělé pokrmy v restauraci. A řidič si může koupit pivo s sebou. 

Zpět do Znojma jeďte serpentinama na Chvalatice, Zálesí a Štítary. Ve Štítarech pak odbočte doleva na Vranovskou ves a v obci Kasárna se zastavte v cukrárně Trubičkový ráj. A pozor na úsekové měření rychlosti, které tam mají. 

Celková délka výletu je 70 km. 

Zde je mapa trasy.


Mikulov a Pálava

Pozor !! U této trasy hrozí, že ji budete chtít absolvovat znova a znova. Většina navigací vás asi povede do Mikulova směrem na Pohořelice a pak na Mikulov, protože autem to tak je někdy rychlejší. Na skútru to je ale určitě krásnější, když odbočíte za Lechovicema na Čejkovice, Břežany a Litobratřice. Ještě před mikulovem se můžete zastavit v Březí nebo Dolních Dunajovicích v některém z vinařství Vinařského spolku Dunajovské kopce

Mikulovem můžete jen projet a nebo v něm můžete strávit půl dne. Zajít se podívat na zámek, na Svatý kopeček, Kozí hrádek a nebo jen   posedět v některé z kaváren na náměstí. 

Nejlepší kávu široko daleko ale mají v Klentnici v Kafé Fara. Po kávičce si můžete dát krátký výšlap na Sirotčí hrádek, který poskytuje nádherné výhledy. 

Pak doporučuju pokračovat do Pavlova, odkud můžete vyšlápnout na zříceninu hradu Děvičky a nebo se stavit v Archeoparku - unikátním podzemním muzeu. A v létě se můžete také vykoupat nebo vyzkoušet různé vodní sporty v tamním kempu. 

Další archeologické múzeum je v Dolních Věstonicích, odkud doporučuju pokračovat po hrázi Novomlýnské nádrže směrem na Strachotín, Pouzdřany a Vranovice. 

Z Vranovic pak na Ivaň a Pasohlávky, kde se můžete zastavit v Autocampu Merkur, který nabízí také spoustu vyžití a zábavy. 

A z Pasohlávek pak směrem na Drnholec a zde se již napojit na stejnou cestu, kterou jste jeli do Mikulova. 

Celková délka výletu je cca 130 km.

Zde je mapa trasy.